Bez kategorii

Chałupa w Złakowie Kościelnym

Zapraszamy na Złakowskie Boże Ciało!

Zapraszamy Państwa do skorzystania z noclegu w chałupie w Złakowie Kościelnym koło Łowicza.

Lokalizacja chałupy to 99-440 Złaków Kościelny 45 (ok. 18 km od Łowicza).

Chałupa znajduje się w centrum wsi, przy bocznej drodze przebiegającej nieopodal cmentarza. Złaków Kościelny nie jest miejscowością wypoczynkową, co warto wziąć pod uwagę decydując się na przyjazd. Jest to wieś, gdzie prowadzona jest gospodarka rolna (po drodze jeżdżą ciągniki, a we wsi utrzymywane są zwierzęta). We wsi znajduje się sklep z podstawowymi artykułami spożywczymi. Stacje benzynowe, większe sklepy spożywcze i restauracje są w Łowiczu (odległość ok. 18 km). Najbliższy bankomat jest w Zdunach (ok. 5 km).

Chałupa stanowi część małego, prywatnego skansenu (pozostałe budynki nie są udostępniane, ale zapraszamy do ich obejrzenia z zewnątrz!).

Chałupa jest oryginalnym budynkiem pochodzącym z połowy XIX wieku. Została zbudowana z niewypalanych cegieł wykonanych z mieszaniny gliny i sieczki (tzw. lepianka). Z trzech stron jest oszalowana deskami. Przykryta jest strzechą słomianą. Budynek został uratowany od zawalenia i wyremontowany w latach 2009-2010. Udało się zachować ok. 80%-90% autentycznych elementów konstrukcyjnych budynku.

Chałupa jest przeznaczona dla 4 osób. Składa się z korytarza (sieni), kuchni, pokoju i łazienki z sauną. Jest ogrzewana elektrycznie (nadmuchowo). Goście mogą pobrać jeden lub dwa komplety kluczy.

W chałupie nie ma telewizora i WiFi.

Zasięg sieci telefonii komórkowej: Orange – dobry (rozmowy telefoniczne bez problemu, połączenie z Internetem bez problemu), T-Mobile dostateczny (rozmowy telefoniczne bez problemu, połączenie z Internetem słabe).

Sień

Wejście do chałupy jest od strony podwórka. Prowadzi do sieni, z której można wejść do kuchni lub do sypialni. Chałupa została uratowana od zawalenia. Remontując starano się zachować jak najwięcej oryginalnych elementów. Ościeżnice mają ponad 100 lat. Warto o tym pamiętać korzystając z drzwi!

Podwórko i taras

Chałupa jest częścią całej zagrody. W jej skład wchodzi także obora i stodoła (oba budynki nie są udostępniane). Podwórko jest otoczone drewnianym płotkiem. Jest dostatecznie dużo miejsca na zaparkowanie 2 samochodów. Na podwórku znajduje się mała kolekcja oryginalnych narzędzi i maszyn rolniczych oraz stara studnia.

Za chałupą znajduje się wybrukowane miejsce z meblami ogrodowymi (taras).

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image.png

Kuchnia

Kuchnia wyposażona jest w indukcyjną płytę kuchenną, lodówkę, czajnik elektryczny, kuchenkę mikrofalową oraz garnki i zastawę stołową (nie ma piekarnika).

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image.png

Sypialnia

Sypialnia przeznaczona jest dla 4 dorosłych osób (4 pojedyncze łóżka, pościel, ręczniki, szafa na ubranie).

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image.png

Łazienka z sauną

Łazienka wyposażona jest w prysznic i saunę (dla 2 osób) ogrzewaną elektrycznie. Na wyposażeniu nie ma pralki.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image.png

Uwaga!

Ze względu na łatwopalną konstrukcję budynku każdy wynajmujący  bezwzględnie musi zapoznać się i ściśle przestrzegać zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Prosimy koniecznie sie z nimi zapoznać!

Tu znajdziesz: zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

W budynku, na podwórku i w całym otoczeniu jest bezwzględny zakaz palenia tytoniu, rozpalania grilla oraz używania w jakiejkolwiek formie ognia!!!

Wewnątrz chałupy znajduje się oryginalna kuchnia węglowa ? nie jest ona podłączona do komina, nie wolno jej używać i rozpalać w niej ognia!!! 

Na podwórku znajduje się mała kolekcja oryginalnych narzędzi i maszyn rolniczych oraz stara studnia (zakryta pokrywą, prosimy jej nie otwierać!). Prosimy uważać na dzieci!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image.png